I edycja Konferencji dla Dyrektorów Szkół i Przedszkoli pod hasłem "Nowa rola dyrektora" odbędzie się już 6 października 2023 r.

 

Spotykamy się na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu na ul. Młodzieżowej 31A. Uczestnictwo jest bezpłatne. Obowiązują zapisy.

 

FORMULARZ ZAPISÓW

 

W tym roku organizujemy I edycję Konferencji dla Dyrektorów Szkół i Przedszkoli. Wydarzenie będzie miało charakter cykliczny i będzie miało na celu przybliżyć zmiany zachodzące w prawie, wymianę know-how oraz rozwój kompetencji potrzebnych do efektywnego zarządzania placówką oświatową. Prelegentami podczas wydarzeń będą wykładowcy-praktycy z Uniwersytetu WSB Merito w Toruniu oraz zaproszeni eksperci m.in. z mediów i oświaty. Spotkania będą okazją do wymiany doświadczeń nie tylko z prelegentami, ale również pomiędzy uczestnikami.

 

PROGRAM:
11:50 – PRZYWITANIE GOŚCI - dziennikarka Joanna Sikora
12:00 – Komunikacja z uczniem i rozwijanie jego zainteresowań - Marek Grzywna
12:30 – Edukacja włączająca – Filip Szafarz
13:00 – Współczesny dyrektor – budowa marki własnej – dyrektor Wydziału Edukacji w Toruniu dr Anna Łukaszewska
13:30 – Nowości w prawie oświatowym – adwokat Jakub Pawlak
14:00 – PRZERWA KAWOWA
14:20 – Budowanie efektywnego zespołuMariusz Grudzień oraz dyrygent Opery Nova w Bydgoszczy prof. dr hab. Piotr Wajrak (warsztaty interaktywne - opis poniżej)
15:50 – PRZERWA KAWOWA
16:00 – Sztuka prezentacji oraz wystąpień w mediach – prezenter telewizyjny Bartek Jędrzejak
17:00 – ZAKOŃCZENIE

 

 

 

"Serdecznie polecam i zachęcam do udziału w I edycji Konferencji dla Dyrektorów Szkół i Przedszkoli. Warsztaty oraz wykłady poszerzą wiedzę z wielu obszarów, które są potrzebne do efektywnego zarządzania jednostką oświatową. Będzie to również miejsce do wymiany doświadczeń nie tylko z prelegantami, ale również między sobą."

 

dyrektor Wydziału Edukacji w Toruniu dr Anna Łukaszewska

 


 

 

Budowanie efektywnego zespołu – Mariusz Grudzień oraz dyrygent Opery Nova w Bydgoszczy prof. dr hab. Piotr Wajrak

 

Warsztaty oparte na idei: JEDEN ZESPÓŁ – WSPÓLNY CEL.

Warsztaty współpracy i efektywności zespołu polegają na przygotowaniu i wspólnym wykonaniu specjalnie skomponowanego utworu SAMBA ISD.

 

Warsztaty dają wyjątkową możliwość osobistego przeżycia całości procesu współpracy podczas tworzenia nowego projektu, zorientowanego na osiągnięcie zaplanowanego celu, z uwzględnieniem wszystkich zasad pracy dobrego zespołu:

 • członkowie zespołu uczą się swojej roli,
 • członkowie zespołu mają przydzielone zadania, wiedzą dokładnie co mają robić,
 • członkowie zespołu obserwują i reagują na to, co robią inni.

Warsztaty wspierają rozwijanie kompetencji z obszaru:

 • Otwartości na współpracę i elastyczności.
 • Świadomości skuteczności własnej i zespołowej.
 • Pro-aktywności w podejściu do nowych zadań.
 • Inicjatywy, podejścia kreatywnego.
 • Zaangażowania. Reagowania na zmiany.
 • Efektywności w osiąganiu założonych celów.
 • Koncentracja na rezultacie z jednoczesnym dbaniem przenikające w muzyce relacje.

 


 

PRELEGENCI

 

 

prof. dr hab. Piotr Wajrak

Dyrygent, pasjonat muzyki oraz zespołowości opartej na zaufaniu, odpowiedzialności i współpracy. Należy do grona najwybitniejszych dyrygentów swojego pokolenia. Twórcze opracowania  wykonawcze partytur oraz niezwykły styl dyrygowania Piotra Wajraka zawsze wzbudzają gorącą reakcję publiczności i pozostawiają wspaniałe wrażenia artystyczne.        
Poprowadził ponad 450 koncertów i spektakli w kraju i za granicą. Otrzymał Platynową Płytę za album “O sole mio”. Jako dyrektor artystyczny Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie (2004-2007) zarządzał całokształtem działań organizacyjnych filharmonii. Będąc dyrygentem i kierownikiem artystycznym przedstawień w Operze Narodowej w Warszawie i Operze Nova w Bydgoszczy, realizował wielkoobsadowe produkcje z koordynacją elementów artystycznych i technicznych.    
 

 

 

Mariusz Grudzień

21-lat eksploruje paradygmat rozwoju biznesu. Zorientowany na praktyczne patrzenie na wdrażane działania by przynosiły zakładane rezultaty oraz wspierały długofalową strategię firmy. Wspiera tworzenie nowatorskich projektów, ustalanie strategii oraz planowanie i działanie zorientowane na cele w przyszłości. Ekspert w zakresie przywództwa i współpracy.
Trener Biznesu / Coach / Master Trener NLP / Certyfikowany Konsultant MindSonar® / Trener Komunikacji Transformującej™ / Wykładowca na studiach MBA.        
Wykładowca na studiach podyplomowych: Akademia Przywództwa; Akademia Trenera Biznesu; ZZL dla    Menedżerów. Twórca Instytutu Skutecznego Działania.    

 

 

Marek Grzywna

Trener, nauczyciel informatyki i biologii, a także dyrektor szkoły, który zdobył liczne prestiżowe nagrody i wyróżnienia w dziedzinie edukacji. Jego wyjątkowe osiągnięcia uwzględniają:

 • Zwycięstwo w etapie globalnym AI Impact Shapers 2021, co potwierdza jego znaczący wkład w rozwój sztucznej inteligencji.
 • Tytuł Zwycięzcy Global Principal Award 2022, przyznany dla najlepszych dyrektorów na świecie, co świadczy o jego doskonałych umiejętnościach kierowniczych i skutecznym zarządzaniu szkołą.
 • Otrzymanie nagrody Global Edu Leader 2021, która potwierdza jego wiodącą rolę w edukacji i inspirujący wpływ na uczniów i nauczycieli.
 • Wyróżnienie (2 miejsce) w konkursie Nauczyciel Roku 2022, gdzie zajął drugie miejsce ex aequo, co dowodzi jego zaangażowania, pasji i profesjonalizmu w pracy dydaktycznej.

Marek Grzywna jest absolwentem Szkoły Głównej Krajowej, gdzie ukończył studia MBA, a obecnie jest cenionym wykładowcą na tej samej uczelni, dzieląc się swoją wiedzą z przyszłymi liderami biznesu.
Jest również doświadczonym trenerem biznesu, specjalizującym się w obszarach sprzedaży, zarządzania zespołem i komunikacji. Jego umiejętności trenerskie są niezwykle cenione zarówno w środowisku biznesowym, jak i edukacyjnym.
W roli nauczyciela informatyki i biologii, Marek Grzywna wykazuje niezwykłą pasję i zaangażowanie w rozwijanie umiejętności uczniów. Jego praca jako dyrektora szkoły przynosi znaczące rezultaty, czego potwierdzeniem jest wyróżnienie w konkursie Nauczyciel Jutr@ oraz rola lidera programu Mobilny Informatyk w wydawnictwie Operon.
Jako coach programu Intel AI4Youth, Marek Grzywna wspiera młodych ludzi w zdobywaniu kompetencji związanych ze sztuczną inteligencją.
Wszystkie te osiągnięcia sprawiają, że Marek Grzywna jest cenionym liderem i ekspertem w dziedzinie edukacji, którego wkład i zaangażowanie mają ogromny wpływ na rozwój młodych pokoleń.

Czytaj więcej