Opis kierunku:

Rekrutacja zakończona.

Jesteś zainteresowany ofertą studiów podyplomowych? Zostaw kontakt.

 

Celem kierunku jest profesjonalne przygotowanie do pełnienia obowiązków specjalistów/menedżerów ochrony środowiska w przedsiębiorstwach, jednostkach państwowych i administracji. Podczas zajęć uzyskasz praktyczną wiedzę w zakresie praw i obowiązków, a także najnowszych trendów w ochronie środowiska, tj. np.: European Green Deal, Pakiet  Fit for 55 czy Agenda 2030. Ponato doświadczona kadra, złożona wyłączne z praktyków, przedstawi Ci możliwości realnego zastosowania zdobytej wiedzy m.in.: w zakresie obowiązków sprawozdawczych i opłatowych, prowadzenia ewidencji danych, kontroli oraz uzyskiwania pozwoleń i zgłoszeń środowiskowych.

 

sposób realizacji: online

Wymiana know-how zawsze sprzyja wypracowaniu nowych rozwiązań, Uniwersytet WSB Merito Opole, Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu i Uniwersytet Dolnośląski DSW połączyły siły w zakresie rozwoju narzędzi i standardów związanych z procesem kształcenia. Kierunek, który Cię interesuje, jest właśnie efektem tej synergii. Dzięki temu na zajęciach online spotkasz się z uczestnikami i wykładowcami z całej Polski i będzie mógł czerpać z ich wiedzy i doświadczenia.

 

Małgorzata Ruczaj

Jeśli jesteś zainteresowany studiami podyplomowymi i chcesz dowiedzieć się więcej, zostaw do siebie kontakt!


Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

 

Zostaw kontakt

kontakt

Co zyskujesz?

 • Podczas zajęć spotkasz ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w branży. Zdobędziesz od nich praktyczną wiedzę, pozwalającą na zastosowanie jej w codziennej pracy.
 • Przygotujesz się do pełnienia funkcji specjalisty/menedżera do spraw ochrony środowiska.
 • Będziesz uczestniczył w zajęciach realizowanych w angażujących sposób, dzięki czemu łatwiej i szybkiej przyswoisz wiedzę.
 • Program studiów dostosowany jest do najnowszych trendów i wymagań branży OŚ.

Dla kogo?

 • pracownicy sektora prywatnego jak i publicznego
 • menedżerowie ochrony środowiska
 • menedżerowie/specjaliści ds. CSR
 • pracownicy firm konsultingowych z branży OŚ
 • specjaliści ds. ochrony środowiska
 • specjaliści ds. BHP i ochrony środowiska
 • inspektorzy ochrony środowiska (sektor administracji publicznej i jednostek państwowych)

Dokument ukończenia studiów

Jako absolwent naszej uczelni otrzymasz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z przepisami, jakie zostały określone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Zasady rekrutacji

Pamiętaj, że studia podyplomowe możesz zacząć, jeśli masz wykształcenie wyższe (licencjackie, inżynierskie lub magisterskie). Oznacza to, że nie musisz posiadać dyplomu magistra i już po studiach I stopnia możesz zacząć studia podyplomowe. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz konieczność złożenia kompletu dokumentów i spełnienia wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

 

Pierwszym krokiem do zapisów na studia jest wypełnienie internetowego formularza rekrutacyjnego.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną zasada rekrutacji, na której krok po kroku przeprowadzimy Cię przez formularz rekrutacyjny. Na stronie znajdziesz też regulaminy oraz wzory dokumentów do druku.

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z ZASADAMI REKRUTACJI

 

Zastrzegamy sobie prawo do nieuruchomienia kierunku w przypadku niewystarczającej ilości zgłoszeń.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku ochrona środowiska.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 160
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Sebastian Starnawski
Arkadiusz Kapuścik
Roman Grzebiela
Sebastian Starnawski

Absolwent studiów prawniczych na Uniwersytecie Opolskim. Ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w dziedzinie zarządzanie czasem. Od 2008 do 2022 r. jako inspektor pracy nadzorował i kontrolował największe w województwie zakłady w zakresie prawnej ochrony pracy, ze...

Arkadiusz Kapuścik

Ukończył studia prawnicze, a także studia podyplomowe w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy w Warszawie. Ponad dwadzieścia pięć lat pracował jako inspektor pracy w Państwowej Inspekcji Pracy, z tego niemal dziesięć na stanowisku Okręgowego Inspektora Pracy w Opolu. Nadzorował...

Roman Grzebiela

Absolwent Wydziału Ochrony środowiska na Uniwersytecie Opolskim oraz kierunku BHP na WSB w Opolu. Posiada 14 letnie doświadczenie w branży ochrony środowiska. Jego specjalnością są zagadnienia związane z ochroną powietrza zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym. Obecnie jako...

Poznaj innych wykładowców

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 09:00 - 17:00
Pobierz stronę do PDF