Opis kierunku:

Podczas studiów Lean Management w produkcji i usługach zdobędziesz praktyczną wiedzę na temat koncepcji Lean Management oraz wykształcisz umiejętności posługiwania się popularnymi narzędziami takimi, jak: 5S, Kaizen, VSM, SMED, TPM, Raport A-3, TWI, FMEA i in. w środowisku zarówno produkcyjnym, jak i usługowym. Obecnie koncepcja ta cieszy się dużą popularnością, ponieważ firmy dążąc do podnoszenia efektywności ukierunkowują się na eliminację różnego rodzaju marnotrawstwa i obniżkę kosztów realizacji procesów. Otrzymasz praktyczną i aktualną wiedzę na temat istoty, narzędzi, przebiegu oraz uwarunkowań wprowadzania koncepcji Lean Management.

sposób realizacji: online

Wymiana know-how zawsze sprzyja wypracowaniu nowych rozwiązań, Uniwersytet WSB Merito Opole, Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu i Uniwersytet Dolnośląski DSW połączyły siły w zakresie rozwoju narzędzi i standardów związanych z procesem kształcenia. Kierunek, który Cię interesuje, jest właśnie efektem tej synergii. Dzięki temu na zajęciach online spotkasz się z uczestnikami i wykładowcami z całej Polski i będzie mógł czerpać z ich wiedzy i doświadczenia.

Małgorzata Ruczaj

Jeśli jesteś zainteresowany studiami podyplomowymi i chcesz dowiedzieć się więcej, zostaw do siebie kontakt!


Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

 

Zostaw kontakt

kontakt

Co zyskujesz?

 • Przygotowujemy Cię do pracy w środowisku Lean, wskazując na główne wymagania i pojawiające się problemy.
 • Podczas warsztatów symulowane są konkretne sytuacje, które będą wymagać od Ciebie zastosowania określonych narzędzi Lean Management.
 • Wymienisz się doświadczeń z praktykami mającymi wieloletnie doświadczenie w konkretnych sytuacjach związanych z wprowadzaniem metody Lean Management zarówno w obszarach produkcyjnych, jak i usługowych firm.
 • Dla chętnych możliwość przystąpienia do certyfikacji na poziomie „Basic Lean Practitioner”, certyfikat wydany przez Akademię Białego Kruka we Wrocławiu (koszt 450 zł). Ponadto osoby przystępujące do certyfikacji otrzymują 5% zniżki na ewentualne dalsze kształcenie w ABK na kursach Green Belt, Black Belt, Lean Lider lub Lean w usługach (www.abk.pl).

Dla kogo?

Studia skierowane są do osób ze wszystkich branż sektora produkcyjnego i usługowego, które chcą znaleźć inspirację do wprowadzania zmian w duchu Lean Management w swoich firmach, rozwijać swoje umiejętności, poprawić efektywność swojej firmy oraz dowiedzieć się, jak problemy z którymi się spotykają rozwiązywały inne firmy. W szczególności oferta skierowana jest do:

 • menedżerów różnych szczebli zarządzania w firmach produkcyjnych i usługowych,
 • kierowników działów, sekcji, team liderów,
 • koordynatorów Lean Management,
 • specjalistów ds. ciągłego doskonalenia,
 • inżynierów procesów,
 • członków projektów doskonalących.

Studia można traktować jak przygotowanie do otrzymania certyfikatu Yellow i Green Belt.

Dokument ukończenia studiów

Jako absolwent naszej uczelni otrzymasz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z przepisami, jakie zostały określone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Zasady rekrutacji

Pamiętaj, że studia podyplomowe możesz zacząć, jeśli masz wykształcenie wyższe (licencjackie, inżynierskie lub magisterskie). Oznacza to, że nie musisz posiadać dyplomu magistra i już po studiach I stopnia możesz zacząć studia podyplomowe. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz konieczność złożenia kompletu dokumentów i spełnienia wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

Pierwszym krokiem do zapisów na studia jest wypełnienie internetowego formularza rekrutacyjnego.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną zasada rekrutacji, na której krok po kroku przeprowadzimy Cię przez formularz rekrutacyjny. Na stronie znajdziesz też regulaminy oraz wzory dokumentów do druku.

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z ZASADAMI REKRUTACJI

 

Zastrzegamy sobie prawo do nieuruchomienia kierunku w przypadku niewystarczającej ilości zgłoszeń.

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia.

do 11 marca
czesne już od
420 zł
380 zł
miesięcznie

Zapisując się do 11 marca, zyskujesz 800 zł:

 • 400 zł dzięki zniżce w czesnym,
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

 

 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 340  zł

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskujesz więcej - 1000 zł:

 • 600 zł zniżki w czesnym rozliczanej przez cały tok studiów, proporcjonalnie do wybranego systemu ratalnego,
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

 

Promocja dotyczy oferty dostępnej w rekrutacji zimowej.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Lean Management w produkcji i usługach.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 160
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

dr hab. Renata Brajer-Marczak
Tomasz Kanikuła
Kamil Torczewski
Kamil Müller
Marek Eisler
dr hab. Renata Brajer-Marczak

Doktor w dziedzinie nauk ekonomicznych, specjalista w dziedzinie procesowego zarządzania w przedsiębiorstwie. Regularnie prowadzi zajęcia dydaktyczne: wykłady i ćwiczenia związane z zarządzaniem procesami wytwórczymi i logistycznymi, systemami zarządzania jakością oraz procesowym...

Tomasz Kanikuła

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, Wydział Mechaniczny, kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Od 2004 roku doskonali swoje umiejętności w obszarze Lean Management. Początki kariery zawodowej to praca w Bosch Układy Hamulcowe, gdzie poznawał praktyczne aspekty wdrażania TPM....

Kamil Torczewski

Członek Zarządu i współwłaściciel Akademii Białego Kruka – firmy będącej od wielu lat jednym z liderów polskiego rynku szkoleń Six Sigma, Lean oraz Human Sigma. Od 11 lat pracuje z ludźmi – początkowo jako trener Six Sigma, następnie konsultant w obszarze rozwiązywania...

Kamil Müller

Praktyk programu Training Within Industry i Lean Managemant. Wykłada na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu zagadnienia związane z programem TWI dla studentów studiów podyplomowych. Jest autorem i współautorem kilku pozycji literaturowych poświęconych programowi TWI. Pracował jako...

Marek Eisler

Ekspert z zakresu Lean Manufacturing i Lean Management. Zagadnieniami koncepcji Lean Management zajmuje się od 2005 roku współpracując z szeregiem przedsiębiorstw w Polsce i Europie. Pełnił funkcję Lean Managera w zakładzie produkcyjnym zatrudniającym blisko 1,5 tysiąca osób,...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 09:00 - 17:00
Pobierz stronę do PDF