Opis kierunku

Rekrutacja zakończona.

Jesteś zainteresowany ofertą studiów podyplomowych? Zostaw kontakt.

 

Studia dostarczają obszernej wiedzy i przygotowują Uczestnika do zaplanowania i wdrożenia zasad bezpieczeństwa w jednostce i zapewniania ochrony cyberprzestrzeni oraz opracowania dokumentacji celem zabezpieczenia jednostki.

 

sposób realizacji: online

Wymiana know-how zawsze sprzyja wypracowaniu nowych rozwiązań, Uniwersytet WSB Merito Opole, Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu i Uniwersytet Dolnośląski DSW połączyły siły w zakresie rozwoju narzędzi i standardów związanych z procesem kształcenia. Kierunek, który Cię interesuje, jest właśnie efektem tej synergii. Dzięki temu na zajęciach online spotkasz się z uczestnikami i wykładowcami z całej Polski i będzie mógł czerpać z ich wiedzy i doświadczenia.

 

Małgorzata Ruczaj

Jeśli jesteś zainteresowany studiami podyplomowymi i chcesz dowiedzieć się więcej, zostaw do siebie kontakt!


Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

 

Zostaw kontakt

kontakt

Co zyskujesz?

 • Przyswojoną wiedzę, która pozwoli na wdrożenie rozwiązań umożliwiających zapewnienie bezpieczeństwa w jednostce, w tym cyberbezpieczeństwa.
 • Uzyskanie nowych umiejętności i kwalifikacji, które pozwolą na objęcie stanowiska Pełnomocnika ds. cyberbezpieczeństwa.
 • Walorem studiów jest doświadczona kadra mocno powiązana ze środowiskiem informatycznym, budżetowym i biznesowym.
 • Zajęcia prowadzą praktycy w zakresie informatyki oraz informatyki śledczej mający aktualną wiedzę o sposobach i narzędziach działania osób dokonujących przestępstw z wykorzystaniem technologii informatycznych.
 • Zajęcia realizowane są w aktywnej, warsztatowej formie, zaś przekazywane treści są bogato ilustrowane przykładami z praktyki.
 • Będziesz przygotowany do przeprowadzania i raportowania analiz śledczych różnych nośników informacji, a także prowadzenia audytów oraz stosowania testów penetracyjnych.

Dla kogo?

 • Kadry kierowniczej zamierzającej usystematyzować wiedzę z zakresu zasad bezpieczeństwa jednostki.
 • Pracowników jednostek samorządu terytorialnego, oświaty, służby zdrowia, firm doradczych i przedsiębiorstw zajmujących się bezpieczeństwem.
 • Osób pełniących lub zamierzających pełnić funkcję pełnomocnika ds. cyberbezpieczeństwa, administratorów systemów informatycznych.
 • Osób chcących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i cyberbezpieczeństwa.

Praca dla Ciebie

 • pracownik działów bezpieczeństwa firm i jednostek samorządu terytorialnego, oświaty oraz służby zdrowia
 • specjalista w organach śledczych
 • pracownik bezpieczeństwa w wymiarze sprawiedliwości
 • funkcjonariusz w służbach specjalnych
 • audytor bezpieczeństwa

Dokument ukończenia studiów

Jako absolwent naszej uczelni otrzymasz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z przepisami, jakie zostały określone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Zasady rekrutacji

Pamiętaj, że studia podyplomowe możesz zacząć, jeśli masz wykształcenie wyższe (licencjackie, inżynierskie lub magisterskie). Oznacza to, że nie musisz posiadać dyplomu magistra i już po studiach I stopnia możesz zacząć studia podyplomowe. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz konieczność złożenia kompletu dokumentów i spełnienia wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

Pierwszym krokiem do zapisów na studia jest wypełnienie internetowego formularza rekrutacyjnego.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną zasada rekrutacji, na której krok po kroku przeprowadzimy Cię przez formularz rekrutacyjny. Na stronie znajdziesz też regulaminy oraz wzory dokumentów do druku.

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z ZASADAMI REKRUTACJI

 

Zastrzegamy sobie prawo do nieuruchomienia kierunku w przypadku niewystarczającej ilości zgłoszeń.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku cyberbezpieczeństwo w ochronie zdrowia, samorządzie terytorialnym oraz oświacie w Uniwersytecie WSB Merito Opole.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 192
Liczba zjazdów: 12
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Agnieszka Dornfeld-Kmak
Marcin Tchórzewski
Dawid Czerner
Małgorzata Godlewska
Paweł Dornfeld
Aleksander Jakubowski
dr Agnieszka Dornfeld-Kmak

Doktor nauk o zarządzaniu, doktor nauk humanistycznych. Praktyk w zakresie audytu wewnętrznego (Urząd Kontroli Skarbowej, 10. Brygada Logistyczna w Opolu, jednostki samorządu terytorialnego), posiadający uprawnienia audytora wewnętrznego-złożony z wynikiem pozytywnym egzamin na audytora...

Marcin Tchórzewski

kierownik Projektu w firmie Q4Net, wcześniej Inżynier systemów CCTV w firmie AAT Holding S.A.. Projektant systemów IT i niskoprądowych. Projekty i wdrożenia systemów IT i systemów bezpieczeństwa w sektorze energetyki (PGE Bogatynia, Turów), obronnym ( Jednostki Wojskowe, magazyny),...

Dawid Czerner

dyrektor zarządzający, dyrektor IT. Absolwent AGH, WSE i UEK na kierunkach "Informatyka stosowana", "Zarządzanie projektami", "Zarządzanie przedsiębiorstwem". Odpowiedzialny za organizację pracy i realizację celów strategicznych agencji. W największych projektach IT przyjmuje również...

Małgorzata Godlewska

magister inżynier, absolwentka Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Opolskiej. Oficer Służby Więziennej, koordynator zespołu informatyków. Praktyk, zajmuje się wdrażaniem nowych technologii w zakresie zasad gromadzenia, przekazu i przetwarzania informacji, integracją...

Paweł Dornfeld

Praktyk w zakresie informatyki, Funkcjonariusz Służby Więziennej, były nauczycie informatyki, autor wielu publikacji z zakresie aspektów informatycznych i bezpieczeństwa informacji. Organizator i współorganizator wielu szkoleń dotyczących w tematyce informatycznej. Autor lub...

Aleksander Jakubowski

Magister. Pełni funkcję Inspektora Ochrony Danych w Izbie Administracji Skarbowej w Białymstoku. Zainteresowania i działania w zakresie: ustanawiania, wdrażania, rozwoju i doskonalenia dokumentacji Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji, analizy ryzyka w bezpieczeństwie...

Poznaj innych wykładowców

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 09:00 - 17:00
Pobierz stronę do PDF