IT's future


Kompetencje cyfrowe w nowoczesnym świecie

Czy wiesz, że co dziesiątą minutą Twojego życia rządzą algorytmy? Na ile tak naprawdę podejmujesz niezależne decyzje i jesteś anonimowy(-wa)? Ciekawi Cię, jak „myśli” program używający sieci neuronowych i kiedy zastąpią nas maszyny? Jak bardzo sztuczna inteligencja wpłynie na rzeczywistość? Technologia to wielka niewiadoma i źródło fascynacji.

Zatem, jakie kompetencje powinniśmy rozwijać, aby nadążać za zmianami w IT? Jak zbudować dobry zespół specjalistów i mądrze pokierować swoją karierą?

Weź udział w konferencji online.

Agenda
Kiedy?


14 czerwca 2022 rokuO której?


od godz. 17:00


 
17:00 – 17:05 Otwarcie konferencji
dr Maciej Kawecki
17:05 – 17:25 dr Maciej Kawecki
„Rządy algorytmów. Świat władzy absolutnej”
17:25 – 17:45 Judyta Wolak
„Enablement engineering. Jak wykorzystać potencjał zespołu IT?”
17:45 – 18:05 Kamil Musiał
„Machine learning i sieci neuronowe – czego możemy nauczyć maszyny? Czy możemy uczyć się od sztucznej inteligencji?”
18:05 – 18:25 Stanisław Lota
„Inżynier rozwiązań chmurowych – w którym kierunku poprowadzić swoją karierę?”
18:25 – 18:45 dr hab. Aleksandra Przegalińska, prof. ALK
„Czy algorytm może mieć emocje? Kiedy zastąpią nas maszyny?”
18:45 – 19:25 Debata z prelegentami
moderator dr Maciej Kawecki
19:25 – 19:30 Podsumowanie
dr Maciej Kawecki

 

Prowadzący
dr Maciej Kawecki

Prorektor ds. innowacji i współpracy w Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie, prezes Instytutu Lema. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu w Sztokholmie oraz Uniwersytetu J.W. Goethego we Frankfurcie nad Menem. Ukończył z wyróżnieniem Europejską Akademię Dyplomacji. W latach 2016-17 był doradcą Ministra Cyfryzacji, a w 2017 roku zostało mu powierzone zadanie koordynowania krajowej reformy ochrony danych osobowych w Ministerstwie Cyfryzacji w związku z planowanym rozpoczęciem obowiązywania RODO. Do sierpnia 2019 r. sprawował funkcję dyrektora departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji oraz przewodniczącego ustanowionej zarządzeniem Ministra Cyfryzacji Rady współpracy z kościołami i związkami wyznaniowymi. Był również członkiem Rady ustanowionej ustawowo Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. Współodpowiadał za wdrożenie do polskiego porządku prawnego nowego systemu ochrony danych osobowych.

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, na którym w 2016 r. obronił pracę doktorską nt. unijnej reformy ochrony danych osobowych. W 2017 r. laureat nagrody specjalnej za wkład w reformę ochrony danych osobowych w konkursie Prawników Liderów Jutra Dziennika Gazety Prawnej i Wydawnictwa Wolters Kluwer. W 2018 r. zajął 23. miejsce w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce Dziennika Gazety Prawnej, w 2019 awansował w tym samym rankingu na 15. pozycję, zostając uznanym „twarzą RODO w Polsce”

dr Maciej Kawecki
Judyta Wolak

Agile Leader z krwi i kości, Prosci® Certified Change Practitioner, project manager, która wybrała drogę produktową, by budować i rozwijać platformy cloudowe dla lidera usług tradingowych i inwestycyjnych, obecnym w ponad 20 krajach. Z dobra ręką do ludzi oraz doświadczeniem z wielu branżach, m.in. fintech, elektronicznej, oświetleniowej oraz automotive. Tworzyła produkty hardware’owe oraz software’owe dla klientów z całego świata. Aktualnie w infrastrukturze IT modeluje procesy biznesowe, analizuje potrzeby, projektuje rozwiązania oraz prowadzi zespoły devops, delivery oraz enablement engineering. Program Manager oraz mentor 4-miesięcznego programu mentoringowego dla kobiet TechLeaders z ramienia Women in Technology, którego celem jest zwiększenie udziału kobiet w IT oraz stymulowanie ich rozwoju w tej dziedzinie.

Judyta Wolak
Kamil Musiał

Wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, doktorant na Politechnice Wrocławskiej. Certyfikowany tester ISTQB. Od 7 lat pracuje jako specjalista ds. integracji oprogramowania w firmie Nokia – na początku w technologii LTE, a od ponad 5 lat w technologii 5G. W trakcie swojej kariery zawodowej stale zgłębia zagadnienia programistyczne, telekomunikacyjne, sieciowe, testerskie. Pracuje również jako trener w różnych projektach szkoleniowych. Fan nowatorskich rozwiązań, zagadnień optymalizacyjnych oraz technologii „od środka”. W wolnych chwilach chodzi po górach.

Kamil Musiał
Stanisław Lota

Wykładowca i menedżer kierunku Informatyka w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, absolwent Politechniki Wrocławskiej. Magister inżynier informatyk o specjalizacji systemy i sieci komputerowe. Właściciel firmy informatycznej Devillecloud, certyfikowany instruktor Akademii Cisco CCNA i IoT, trener i specjalista IT w sektorze MŚP, certyfikowany tester oprogramowania ISTQB FL. Absolwent studiów podyplomowych Android i iOS – nowoczesne aplikacje mobilne PWr. Od lat współpracował jako freelancer bądź administrator dla lokalnych firm. Zapalony użytkownik sprzętu z logiem nadgryzionego jabłuszka. W kręgu jego zainteresowań znajdują się: wirtualizacja systemów i sieci komputerowych, bazy danych NoSQL, cloud computing, programowanie w języku Python, aplikacji mobilnych w języku Swift na platformę iOS oraz gier komputerowych, a także bezpieczeństwo IT.

Stanisław Lota
dr hab. Aleksandra Przegalińska, prof. ALK

Profesorka Akademii Leona Koźmińskiego, doktorka habilitowana w dziedzinie nauk o zarządzaniu. Doktoryzowała się w zakresie filozofii sztucznej inteligencji w Instytucie Filozofii UW. Obecnie jest prorektorką ds. współpracy z zagranicą oraz ESR w Akademii Leona Koźmińskiego. Od 2016 prowadziła badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Aktualnie Research Fellow w American Institute for Economic Research. W 2021 rozpocznie współpracę z Labour and Worklife Program na Harvardzie. Interesuje się rozwojem sztucznej inteligencji, przetwarzaniem języka naturalnego, uczeniem maszynowym, robotami społecznymi i technologiami ubieralnymi.

dr hab. Aleksandra Przegalińska, prof. ALK

Patronat medialny
Wyborcza Logo

My Company Logo

Partner
Nokia Logo

IT’s future
Kompetencje cyfrowe w nowoczesnym świecie