dr_Artur_Smolik
dr Artur Smolik

Strateg, praktyk biznesu, dyrektor zarządzający, mentor, autor publikacji z obszaru efektywności w biznesie. Doktor ekonomii pasjonujący się zarządzaniem, przywództwem, etyką menedżerską, prakseologią i triathlonem.  Wspiera firmy, zespoły i top management w podnoszeniu wyników efektywności działania poprzez wykorzystanie ponad 25-cio letniego doświadczenia menedżerskiego oraz profesjonalne metodyki i narzędzia zarządcze.  Autor efektywnej i prostej metodyki zarządzania projektami (MLP – Matryca Logiczna Projektu), zorientowany na innowacje i prezentujący styl oparty na koncepcji budowania wartości firm/zespołów teraz i w przyszłości.  Pełnił funkcje zarządcze, a także zasiadał w zarządach firm i grup kapitałowych (Pepsi-Cola, Agros-Fortuna, CTL Logistics, CTL Train, Cerkolor, Mercus Logistyka/Grupa KGHM) z obszaru sprzedaży, operacji, innowacji, projektów, procesów oraz strategii biznesowej.  Współzałożyciel i Prezes Fundacji Rozwoju Menedżerskiego „Manage or Die”, wokół której skupia grupę ponad 25 tys. osób zarządzających i żywo zainteresowanych tą tematyką. Od 2014 roku wykładowca/praktyk w strukturach Wyższej Szkoły Bankowej. 

Katarzyna Sobańska Helman
dr Katarzyna Sobańska-Helman

Wysokiej klasy manager i strateg biznesowy. Doktor ekonomii. Certyfikowany interim manager, shadow manager i mentor.
Ponad 20 letnie doświadczenie biznesowe zdobyła w zarządzaniu dużymi spółkami z kapitałem zagranicznym, zarządzaniu strategicznym, rozwijaniu i restrukturyzacji biznesu, działaniach i zarządzaniu zmianą, w tym transformacją cyfrową. Doświadczenia pozyskałam m.in. pracując w spółkach: Burda Media, Grupo RBA, Hachette Livre, Jansen Display, Burda National Geographic, Bertelsmann Media oraz przy projektach interim management. Ekspert w zakresie tworzenia strategii biznesowej, relacji z rynkiem i rozwoju i Route-to-Market z poziomu CEO. Główne projekty menedżerskie, które z sukcesem prowadzi jako CEO interim manager, lokują się w obszarach B2C i B2B4C. Dzięki różnym doświadczeniom zdobytym na przestrzeni ponad 20 lat patrzy na firmę jako całość, ze wszystkimi aspektami jej funkcjonowania. Uzupełnieniem doświadczenia zawodowego są wyższe wykształcenie ekonomiczne, finansowe i prawnicze. Z zamiłowania żeglarka i szybowniczka.

Ewa Kirsz
Ewa Kirsz

Wykładowczyni i menedżerka z wieloletnią praktyką w obszarze HR. Z wykształcenia socjolożka, z zamiłowania architektka krajobrazu i chirurg drzew. Studia ukończyła na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wykształcenie w kierunku związanym z obszarem HR uzupełniała na studiach podyplomowych na kierunkach: Zarządzanie Zasobami Ludzkimi (2008) oraz HR Business Partner z controllingiem personalnym (2017) w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu.
Jej doświadczenia zawodowe obejmują pracę z działach personalnych międzynarodowych organizacji oraz w pracy dydaktycznej jako wykładowczyni. Pracę HR-owca poznała od podszewki, dlatego wie, jak ważna jest w rozwijaniu ludzi komunikacja interpersonalna, a szczególnie dobry,  dodający skrzydeł feedback. Praktyczne i konkretne rozwiązania, praca na sytuacjach z życia wziętych oraz dzielenie się dobrymi praktykami to elementy, na które stawia podczas szkoleń i wykładów. Prywatnie mama dwóch wspaniałych brzdąców – Moniki i Stasia.
 

Miłosz_Wonorski
Miłosz Wonorski

Certyfikowany Lean Master Black Belt oraz International Kaizen Coach. Od ponad 12 lat współpracuje z różnymi firmami z obszarów zarówno produkcyjnych jak i usługowych. Od 2017 roku pracuje jako konsultant, pomagając klientom w projektowaniu oraz realizacji transformacji strategicznych swoich przedsiębiorstw, realizując projekty dla ponad 30 firm. Specjalizuje się zarówno w działaniach na poziomie operacyjnym kształtując kulturę ciągłego doskonalenia od podstaw, jak również w projektowaniu i wdrażaniu długoterminowych strategii zarówno małych jak i dużych organizacji. Obecnie pracuje jako Manager ds. Optymalizacji Procesów dla Elektrometal Energetyka S.A. gdzie zajmuje się między innymi zarządzaniem projektami strategicznymi z wykorzystaniem metodyk PMI, Agile, EPM. W ramach projektów doradczych i wdrożeniowych pracował między innymi dla firm z branży produkcyjnej, (przemysł ciężki, FMCG, MTO, automotive, farmacja), oraz usługowej (bankowość, energetyka).