Chcesz studiować i łączyć życie rodzinne z nauką? Pracujesz za granicą lub Twoje obowiązki i nienormowany czas pracy nie pozwalają Ci na regularne pojawianie się na uczelni? A może już studiujesz i myślisz o zdobyciu kolejnych kwalifikacji?

 

Jeżeli zależy Ci na pogodzeniu wielu aktywności, studia online są dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Nie tracisz czasu na dojazdy na uczelnię, a na zajęcia łączysz się z dowolnego miejsca na świecie. Studia online to elastyczne i wygodne rozwiązanie, które pozwoli Ci się rozwijać, zachowując work-life balance.

 

Jeśli zdecydujesz się na specjalność na studiach wyższych lub kierunek studiów podyplomowych w formule online, będziesz uczyć się za pośrednictwem różnych nowoczesnych platform wspierających komunikację na odległość.

e-administracja

Nową wiedzę i umiejętności możesz zdobywać:

 • na zajęciach realizowanych za pomocą platformy MS Teams. Z wykładowcami i kolegami z grupy kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). Zajęcia odbywają się zgodnie z ustalonym harmonogramem, a Ty uczestniczysz w nich, łącząc się z miejsca, w którym obecnie przebywasz
 • dzięki materiałom zamieszczanym na platformie Moodle, z których korzystasz samodzielnie w dogodnym dla Ciebie czasie (asynchronicznie)
 • na zajęciach w formie hybrydowej, odbywających się zarówno online, jak i w murach uczelni. Przykładowo w sobotę przyjeżdżasz na uczelnię, a w niedzielę uczysz się online z domu lub na uczelni pojawiasz się tylko na ostatnim zjeździe w danym semestrze – poświęconym na egzaminy i zaliczenia.
administracja-publiczna

Dlaczego warto wybrać studia online?

To Ty decydujesz, kiedy się uczysz.
Możesz studiować z dowolnego miejsca na świecie, wystarczy Ci dobre połączenie internetowe. 
Dzięki MS Teams masz dostęp do potrzebnych materiałów i spotykasz się online z kolegami i wykładowcami.
Internetowa platforma Moodle zapewnia Ci dostęp 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu do wykładów, materiałów edukacyjnych i ćwiczeń opracowanych przez nasz zespół wykładowców – praktyków. Za jej pośrednictwem możesz też skontaktować się z wykładowcami.
studia online
Sandra Heba
Dodatkowo, w zależności od wybranego kierunku studiów, będziesz mógł spotkać się osobiście ze swoimi wykładowcami podczas zjazdów w budynku uniwersytetu.
studenci
Studiujesz gdzie chcesz: w domu, parku czy w trakcie podróży służbowej.

Dla kogo?

Studia w formie online są idealne dla osób, które:

 • mają małe dzieci i nie mają możliwości zapewnienia im opieki na czas zjazdów na uczelni,
 • mają nienormowany czas pracy,
 • często podróżują, służbowo lub prywatnie,
 • ze względu na swoją chorobę lub niepełnosprawność nie mogą dojeżdżać na uczelnię w wyznaczonych terminach zjazdów,
 • chcą samodzielnie planować sobie naukę.

Studia online

Studia online dostępne na Uniwersytecie WSB Merito Chorzów:

 • I stopnia | II stopnia | II stopnia z podyplomowymi 
  wszystkie materiały edukacyjne i ćwiczenia znajdziesz na internetowej platformie Moodle dostępnej 24h na dobę, 7 dni w tygodniu (asynchronicznie) i hybrydowo łącząc obecność w murach uczelni z zajęciami online.
 • podyplomowe 
  realizowane zarówno za pośrednictwem MS Teams na żywo (synchronicznie), jak i za pośrednictwem internetowej platformy Moodle (asynchronicznie).