Opis kierunku

Studia w formule hybrydowej.


Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz dzięki zajęciom realizowanym w formie hybrydowej. Część zajęć będzie odbywać się w formie tradycyjnej w salach wykładowych, a część w formie online na platformie MS Teams. W zajęciach uczestniczysz zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

hybrydowy system realizacji zajęć

Platforma SAP S/4 HANA należy do najnowocześniejszych systemów zarządzania umożliwiających centralizację i optymalizację procesów biznesowych firm i korporacji. Zdobędziesz wiedzę funkcjonalną i techniczną na temat systemu SAP ECC, jego konfiguracji oraz zarządzania projektem informatycznym klasy ERP 2.0, opartym na rozwiązaniach firmy SAP SE. Uzyskanie praktycznych i docenianych na rynku umiejętności zawodowych umożliwi Ci szybki start na najbardziej dynamicznie rozwijającym się rynku usług IT.

 

Kierunek dostępny również w formule online.

sp_sesjalato_9

Jeśli jesteś zainteresowany studiami podyplomowymi i chcesz dowiedzieć się więcej zostaw do siebie kontakt!
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.
 

Zostaw kontakt

skontaktuj się z nami

Co zyskujesz?

 • Zdobędziesz praktyczną wiedzę biznesową, techniczną i umiejętności zakresu funkcjonowania poszczególnych modułów funkcjonalnych systemu SAP.  
 • Nauczysz się szybszego sporządzania raportów dla wewnętrznych i zewnętrznych celów sprawozdawczych oraz wykonywania różnego rodzaju symulacji w celu sporządzenia planów finansowych.
 • Otrzymasz indywidualne konto - Usera wraz z kluczem developerskim do systemu SAP z możliwością logowania 24 h na dobę, abyś mógł szkolić się/uczyć także w domu. Logowanie będzie możliwe poprzez zainstalowanie programu SAPlogon lub przez przeglądarkę internetową. 
 • Zajęcia realizowane są na najnowszej platformie informatycznej firmy SAP w formie laboratoriów komputerowych prowadzonych przez doświadczonych konsultantów i doradców biznesowych SAP.
 • Wymiana własnych doświadczeń między uczestnikami umożliwia rozwiązywanie rzeczywistych problemów biznesowych dzięki analizie przypadków.
 • Nauczysz się korzystać z profesjonalnej platformy Jira helpdesk - odzwierciedlającej rzeczywiste środowisko pracy w firmach wykorzystujących system SAP.
 • Nauczysz się sporządzać dokumentację techniczną: funkcjonalną i wdrożeniową systemu SAP.
 • Otrzymasz możliwość uczestnictwa w dodatkowych - praktycznych warsztatach i spotkaniach z firmami - partnerami biznesowymi kierunku studiów (m. in.: Atos, SAP UA).

Dla kogo?

 • Osób, które pragną nabyć lub zgłębić wiedzę związaną z wykorzystywaniem zintegrowanego systemu informatycznego SAP do efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem.
 • Osób zajmujących się realizacją procesów biznesowych w przedsiębiorstwie z wykorzystaniem zintegrowanych systemów informatycznych.
 • Pracowników firm wdrażających lub rozwijających systemy klasy ERP np. SAP (użytkowników kluczowych).
 • Osób chcących rozpocząć swoją karierę zawodową z systemem SAP ECC 6.O ehp 7, SAP S/4 HANA.
 • Kadry kierowniczej, w tym kierowników modułowych, kierowników projektowych, kierowników funkcyjnych oraz menedżerów firm i organizacji, w tym administracji publicznej, którzy planują wdrożenie lub już korzystają z systemu informatycznego klasy ERP.
 • Studia te w szczególności powinny zainteresować osoby, które wykorzystują lub będą wykorzystywać w swojej pracy system SAP. 
 • SAP to światowy lider wśród dostawców rozwiązań biznesowych dla przedsiębiorstw ze wszystkich branż i gałęzi gospodarki. Oferuje najbogatszy na rynku zakres funkcjonalności wspierających firmę w podejmowaniu decyzji zarządczych. Znajomość systemu SAP stwarza wiele możliwości rozwoju zawodowego dzięki możliwości podjęcia pracy jako m.in. specjalista z obszarów: logistyka, planowanie produkcji, planowanie zapotrzebowań dostaw zewnętrznych, dystrybucji  i sprzedaży, kontrola i zapewnienie jakości, produkcja, finanse  kontroling finansowy, konsultant wdrożeniowy, architekt procesów businessowych i wiele innych.

Certyfikat:

Po ukończeniu studiów nieodpłatnie otrzymasz certyfikat ukończenia szkolenia SAP S/4 HANA wydany przez Uniwersytet WSB Bydgoszcz we współpracy z SAP UA.

 • Każdy ze słuchaczy otrzyma dodatkowo możliwość uczestnictwa w bezpłatnym certyfikowanym programie: Corporate Readiness Certificate (CRC):

  Corporate Readiness Certificate (CRC) to program edukacyjny realizowany już od dziesięciu lat. To oferta dla aktywnych i otwartych na pozyskiwanie nowej wiedzy i zdobywanie praktycznych umiejętności studentów i studentek, która daje unikalne możliwości rozwoju zawodowego. Program organizowany jest przez korporacje: Kyndryl, Accenture, ING Hubs Poland oraz E&Y. Zawiera cykl webinarów, prowadzonych przez praktyków w biznesie, a zakończony jest certyfikatem potwierdzającym nową umiejętność.

  Podstawowe cele programu:

  Nadrzędnym celem Programu CRC jest stworzenie we współpracy z uczelniami atrakcyjnej oferty edukacyjnej, która najzdolniejszym i najbardziej aktywnym studentom:

 • umożliwi szybszy rozwój,
 • umożliwi zdobycie przedmiotowej wiedzy praktycznej,
 • wykształci umiejętności funkcjonowania w złożonym, nowoczesnym środowisku biznesowym.
 • Założenia programu

  CRC to oferta dla aktywnych i otwartych na pozyskiwanie nowej wiedzy i zdobywanie praktycznych umiejętności studentów, która daje unikalne możliwości rozwoju zawodowego. Udział w pełni bezpłatnym programie to wyjątkowa okazja, aby zdobyć dodatkową, specjalistyczną wiedzę z zakresu IT oraz systemów zarządzania pracą w dużych przedsiębiorstwach, poznać nowe obszary działalności biznesowej, aby w rezultacie zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.

   

  Oferta CRC w 2023:

  · Administration in Project Management - PMO

  · Analityka w ryzyku kredytowym

  · Architecture in IT

  · Bezpieczeństwo w chmurze z wykorzystaniem narzędzi w Azure

  · Business processes automation by EY - ServiceNow Fundamentals

  · Client Management in IT Environment

  · Cloud Data Management and Artificial Intelligence - Kyndryl

  · Continuous improvement

  · Cybersecurity - defense in modern organisations

  · Data analysis in PowerBI

  · Design Thinking - Facilitation (Advanced)

  · Design Thinking - innovating and creativity in business

  · Design Thinking in a Nutshell (Basic)

  · Efektywność - biznesowo słowo roku 2023

  · IT Career Navigator - wejdź do branży IT

  · Mainframe

  · Microsoft Data

  · Microsoft SQL Server

  · Modelowanie ryzyka rynkowego

  · Modern Leadership

  · Open Source

  · Oracle SQL/PLSQL – Introduction

  · OT/IoT cybersecurity for future experts. How to protect Industry 4.0

  · Professional communications

  · Project Management with AGILE methodology

  · Przeciwdziałanie praniu pieniędzy w instytucji finansowej

  · SAP – platforma dla aplikacji biznesowych

  · Service Management with Agile the KYNDRYL Way Stream - Kyndryl

  · SRE – how to deal with it? From OPS through DevOps to SRE

  · Testy penetracyjne aplikacji internetowych

  · Tworzenie nowoczesnych fullstackowych aplikacji webowych

  · UX/UI Bootcamp

  · Wprowadzenie do usług chmurowych na podstawie Microsoft Azure

  · Współczesne trendy w cybersecurity

  · Zarządzanie infrastrukturą aplikacji bankowej

  · Zarządzanie modelami ryzyka w erze big data

  · Zarządzanie projektami tranzycyjnymi

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku zintegrowane systemy informatyczne – SAP ERP.

 • 90%  w formie ćwiczeń - każdy uczestnik będzie wykonywał zadania - ćwiczenia w pracowni komputerowej na najnowszej wersji systemu SAP ERP.
 • 10% w formie wykładu. 
 • Otrzymasz swoje indywidualne konto do systemu SAP S/4 HANA z możliwością logowanie 24h na dobę, abyś mógł szkolić się / uczyć także w domu. 
 • Otrzymasz klucz DEV do swojego użytkownika w systemie SAP.
 • We wszystkich modułach zostanie dodatkowo pokazana i omówiona konfiguracja modułowa SPRO.

 

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 176
Liczba zjazdów: 11
Zobacz program studiów

Wykładowcy

mgr Bartłomiej Socha
mgr inż. Paweł Woźniak
Mariusz Bubeła
Kinga Moska
mgr Piotr Kosior
mgr Elżbieta Gmur
mgr inż. Sebastian Sobczyk
mgr inż. Bartosz Szubzda

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Pracownik międzynarodowej firmy konsultingowej. Kierownik zespołu konsultantów z obszaru SCM. Ekspert SAP w dziedzinie modułów funkcjonalnych: QM, MM, LE, PP z naciskiem na QM. Silne umiejętności w dziedzinach: WM / LE. 9 letnie doświadczenie...

mgr Bartłomiej Socha

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Konsultant wdrożeniowy modułów logistycznych SAP, ekspert biznesowy w zakresie walidacji systemów zinformatyzowanych oraz zarządzania projektami. Brał udział w wielu wdrożeniach SAP na polskim rynku oraz...

mgr inż. Paweł Woźniak

Absolwent Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego. Konsultant SAP w modułach: MM / WM / QM / PP w obszarze funkcjonalnym, technicznym oraz na płaszczyźnie procesów logistycznych w wiodących zakładach przemysłu chemicznego w Polsce. Doradca w zakresie wykorzystywania...

Mariusz Bubeła

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Konsultant wdrożeniowy i serwisowy modułów logistycznych SAP. Ekspert biznesowy w zakresie walidacji systemów zinformatyzowanych oraz zarządzania projektami. Brał udział w wielu wdrożeniach SAP na polskim rynku oraz w projektach międzynarodowych. W...

Kinga Moska

Absolwentka Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku Informatyka w biznesie. Specjalizuje się w zintegrowanych systemach informatycznych ERP, głównie w systemie SAP, a także w systemach wspomagających podejmowanie decyzji Decission...

mgr Piotr Kosior

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu i Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Doświadczony manager w zakresie zarządzania, zarządzania finansami, controllingu, rachunkowości finansowej i zarządczej. Obecnie manager ds. wdrożenia SAP w jednej z największych...

mgr Elżbieta Gmur

Absolwentka Akademii  Ekonomicznej we Wrocławiu. Konsultant oraz trener modułów FICO, opracowanie rozwiązań biznesowych w SAP w zakresie rachunkowości finansowej i zarządczej poparte bardzo dobrą znajomością tych zagadnień, praktyka wdrożeniowa w opracowaniu koncepcji rachunków...

mgr inż. Sebastian Sobczyk

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Menedżer kierunku Informatyka w WSB we Wrocławiu. Specjalizuje się w systemach informatycznych wspomagających działalność przedsiębiorstwa (ERP), konsultant oraz trener programów: SAP, Comarch XL. Konsultant  wdrożeń i wsparcia rozwiązań...

Witalij Rudnicki

Architekt w globalnym zespole Developer Relations w firmie SAP. W centrum zainteresowań: rozwiązania Big Data i Fast Data, analityka oraz Internet Rzeczy. Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako konsultant technologiczny najpierw w Polsce, potem w USA w...

mgr inż. Wojciech Barczyński

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Programista i kierownik zespołu w nagradzanym za innowacyjność start-upie rozwijającym otwartą ekologiczną chmurę w oparciu o OpenStack – Cloud & Heat Technologies GmbH. Wprowadził w C&H proces Ciągłej Integracji (Continuous Integration) dla...

mgr inż. Bartłomiej Trojan

Absolwent Politechniki Wrocławskiej z zakresu Inżynierii górniczej i warszawskiej SGH o specjalizacji Zarządzanie projektami. Obecnie pracuje dla globalnej firmy z sektora FMCG w obszarze integracji systemów ERP i MES dla wszystkich zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na całym...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe, studia MBA

Budynek A, pokój nr A001
Budynek A, pokój nr A001
ul. Fordońska 74 85-719 Bydgoszcz
85-719 Bydgoszcz

E-mail: malgorzata.ujazdowska@bydgoszcz.merito.pl; studia MBA: katarzyna.lis@bydgoszcz.merito.pl
Tel.: +48 539 149 839 52 58 29 100 studia MBA: +48 787 638 120
Infolinia: 52 521 90 08

Godziny otwarcia:
 • pn: 08:00-16:00
 • wt: 10:00-17:00
 • śr: 08:00-16:00
 • cz: 10:00-16:00
 • pt: 08:00-15:00
 • so: 09:00-13:00
Pobierz stronę do PDF